Јанино наградно путовање

Протеклог викенда, наша ученица шестог разреда, Јана Темеринац, заједно са својом наставницом музичке културе, боравила је на Златибору. Подсетимо се да је наша Јана на фестивалу „Добричино праскозорје“ у Книћу освојила 1. место у компоновању оригиналне мелодије на задату тему ─ песму „Тајанствена ружа душе“ Добрице Ерића. Заједно са осталим награђеним ученицима и њиховим менторима, провела је четири дана на Златибору у Туристичко-рекреатовном комплексу, на наградном путовању. Имала је прилике да се дружи са вршњацима из Книшћа и Горњег Милановца и ужива у одмору препуном занимљивог садржаја. Имали су прилику да уживају на базену и спа центру хотела Краљица Златибора, посете Стопића пећину, Гостиљске водопаде, да се провозају гондолом и шетају по центру Златибора у слободно време. Једно вече је уприличена и мала свечаност у интимној атмосфери огранка библиотеке „Љубиша Р. Ђенић“ на Златибору, на којој су се представили и наступили победници поменутог фестивала, заједно са вршњацима из општине Чајетина који су за ову прилику извели своју ауторску поезију и прозу. На крају ове кратке ретроспективе, само бисмо навели речи наше ученице Јане: „Жао ми је што не остајемо барем још један дан“. Ову изјаву узећемо као најбољи доказ (поред мноштва фотографија) да је заиста уживала у заслуженом одмору. Нашу Јану чека узбудљив период студијског снимања Химне Добричиног праскозорја у Книћу за наредну годину, као и спота. Бићемо ту да је испратимо и подржимо у сваком наредном подухвату и да се, као и до сада, поносимо њом.

Наташа Живанчев,
наставник српског језика и књижевности