Дечја недеља – други дан

Дечја недеља је ове године обележена под слоганом ,,Ја сам дете имам план- толеранција и љубав за сваки дан“ низом  веома занимљивих активности  у нашој школи.

У уторак, другог дана Дечје недеље сви ученици нижих разреда наше школе прво су посетили Установу за заштиту природе ,,Тителски брег“. Ученике су  дочекале Александра Николић и Бранка Несторовић. Ученицима су прво показале макету Тителског брега, на којој су могли да виде које биљке и животиње насељавају Тителски брег. Затим је неким групама  приказан филом о Специјалном резервату Тителски брег, а неке групе су прошетале до Тителског брега и погледале све то уживо. На крају су ученици добили карте Тителског брега и сличице са биљкама и животињама које га насељавају, па да на часовима природе и друштва и света око нас, обоје картице и на брегу их залепе на одговарајуће место. Затим смо посетили новоотворену излижбу ,,Сведок брдо“

Затим смо посетили Народну библиотеку ,,Стојан Трумић“, где нас је пригодиним речима добродошлице дочекао директор Дејан Гајић и библиотекари. Ученици су имали прилику да виде одељење библиотеке за одрасле и одељење за децу. Дечаке је највише заинтересовала књига о фудбалерима, а девојчице о принцезама. Првацима је том приликом уручен пригодан поклон и чланска карта библиотеке.

За крај је предвиђена креативна радионица у АКУД-у ,,Јован Поповић“ у Тителу, где су нас дочекале љубазне чланице Актива жена. Радионице су биле подељење по узрастима, тако да су ученици  1. разред правили кишобранчиће од вунице, ученици 2.разреда су ушивали дугмад, ученици 3.разреда су хеклали ланчић, а ученици 4.разреда су се опробали у везу својих иницијала на белом платну. На крају овако исцрпне радионице ученици су се засладили колачићима и сокићем  које су им припремиле чланице Актива.На одласку сваки ђак добио јабуку, са жељом да буду здрави и румени као јабуке.