Дечја недеља – први дан

Дечја недеља је ове године обележена под слоганом ,,Ја сам дете имам план- толеранција и љубав за сваки дан“ низом  веома занимљивих активности у нашој школи.

У понедељак првог дана Дечје недеље сва одељeња су посетиле педагогица наше школе Драгана Весић и библиотекарка Кристина Марић. Том приликом оне су одржале радионицу под називом ,,Имам право да будем дете“. У пријатној и сарадничкој атмосфери  педагогица и библиотекарка су на почетку поразговарале са ученицима која су то права детета. Право на школовање, право на лечење, право на живот у породици, право на игру….Затим су ученици извлачили картончиће на којима су била написана права детета, а имали су задатак да их по групама илуструју. Презентација радова вршена је по групама, а свака група је као награду добила велики аплауз и медаље, које су ученици поносно носили. На крају су се сви фотографисали у дивно украшеном раму. Ученици су били одушевљени и договорили су се са библиотекарком и педагогицом, да им у што скорије време дођу поново у госте.