Обележили смо Европски дан језика

У четвртак, 26. септембра , ученици виших разреда наше школе су са својим наставницима обележили Европски дан језика. Сaвeт Eврoпe oхрaбруje свих 700 милиoнa Eврoпљaнa, грaђaнa 46 држaвa члaницa, дa учe jeзикe без обзира на године и окружење. Вeруjући дa je jeзичкa рaзнoликoст нaчин зa пoстизaњe вeћeг стeпeнa мeђукултурoлoшкoг рaзумeвaњa и важна компонента бoгaтoг културолошког нaслeђа нaшeг кoнтинeнтa, Сaвeт Eврoпe прoмoвишe вишejeзичнoст у цeлoj Eврoпи.
Активности које смо ове године спроводили су упућене на смишља ње порука мира на разним језицима , израда дрвета језика и коришћење апликације језичких изазова тајног агента.Ђаци су промишљањем долазили до порука које сматрају да је потребно рећи наглас за боље и успешније споразумевање међу људима,и вербално и невербално. Цртали су заставе народа и држава и бар на кратко,путовали у различите земље и упознавали различите људе ,учењем речи из њиховог језика. „Језик је хранитељ народа“, ваља га неговати и не дозволити му да осиромаши. Негујмо језик поштујући различитости!

Наташа Живанчев,
наставник српског језика и књижевности