Посета професора Томислава Ђокића нашој школи

Данас нам је у гостима био дугогодишњи радник наше школе, песник, књижевник, љубитељ деце и омладине, драги колега,професор Томислав Ђокић. Повод за сусрет са песником био је презентација песама за децу, које је пред нашим ђацима живописно и маштовито изводио. Уз много осмеха уживали смо у стиховима и римама о љубави, чекању, чежњи, ајкули, јесени, ђачким екскурзијама, родитељској бризи и једној тајанственој плавој беретки. За тренутак смо се сви преселили у нека прошла времена када је људска реч била највредније и најјаче оружје ,а стиховање прилика да кажемо све што желимо,мислимо и осећамо. Уз велику захвалност што нашу школу и Тител не заборавља и још увек носи у срцу, испратили смо песника са надом да ћемо се ускоро опет срести.

Наташа Живанчев,
наставник српског језика и књижевности