Учешће наше школе на 6. „Добричином праскозорју“

У петак, 6. и у суботу 7. септембра екипа наше школе учествовала је на 6. „Добричином праскозорју“ одржаном у Коњуши, родном месту познатог песника Добрице Ерића. Организатори манифестације били су Центар за културу и библиотека Кнић уз подршку Министарства културе и општинске управе. Екипа наше школе била је једини поносни представник наше општине и једина екипа из Војводине. Ове године манифестација је добила и међународни карактер јер су дошли и представници школа са Пала и из Вишеграда, а гости су били и ученици из Звечана. Предиван амбијент и природно окружење, позорница на отвореном и надасве љубазни и предусретљиви домаћини учинили су да се осећамо као чланови велике породице љубитеља лика и дела Добрице Ерића. Домаћини су нам показали манастир Каменац, чији се настанак везује за деспота Стефана Лазаревића крајем XIV и почетком XV века. Што се такмичарског дела тиче, наша екипа била је у саставу: Богдан Јовић (8. разред- рецитовање), Дарија Петровић (7. разред-стиховање), Јана Темеринац (6.разред- компоновање) и Теодора Лазарчев (8.разред- сликање). Запажен је био учинак наших ученика у свим категоријама, а најбоља је била Јана Темеринац која је освојила 1. место у категорији компоновања. Сви учесници добили су пригодне награде. Као представник наше школе и општине Тител, наш директор је склопио пријатељство са представницима општине Кнић и Центра за културу и договорио могућу сарадњу. Са веома лепим успоменама, пуног срца и великом захвалношћу, домаћини су нас испратили и пожелели да се истим поводом видимо и следеће године .

Наташа Живанчев,
наставник српског језика и књижевности